do kasy suma: 0,00 zł
Błędy popełniane przez początkujące dziewiarki 0
Błędy popełniane przez początkujące dziewiarki

Teoria a praktyka

Nieustanne pogłębianie tematu, rozwijanie pasji oraz przełożenie zdobytej wiedzy na część praktyczną to klucz do sukcesu. Błędy popełniane na początku są jednak nieodzownym elementem wyrobów ręcznych. Są wręcz niezbędne, by wskazać nam dalsze etapy pracy i nabrać cennego doświadczenia. Ćwicz regularnie i nie zrażaj się, jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli!

Zacznijmy od podstaw

Nieodpowiedni sprzęt może w znacznym stopniu utrudnić ci wykonywanie jakichkolwiek robótek ręcznych. Sprawdź, czy wybrana przez ciebie włóczka sprawdzi się przy konkretnym projekcie. Włóczki zdecydowanie różnią się od siebie. Duże znaczenie ma zatem grubość, jak i materiał, z którego jest wykonana. Włókna syntetyczne nie będą dobrym wyborem, jeżeli planujesz uszycie swetra. Sztuczny materiał włókna nie izoluje ciepła, tym samym nie uchroni cię przed wilgocią. Zbyt cienka włóczka spowolni zaś efekty twojej pracy. Dopasuj podstawowe czynniki do wybranego projektu oraz jego przeznaczenia.

Luźny splot

Jak można zauważyć, nie tylko dobór odpowiedniej włóczki ma ogromne znaczenie. Źle dobrany rozmiar drutów czy szydełka utrudni ci szycie. Zbyt luźny splot sprawi, że twoje rękodzieło będzie wręcz ażurowe! Zmień druty i szydełko na mniejsze i zacznij od początku.

A co jeśli…

… splot jest zbyt zwarty? W przypadku robótek ręcznych warto podejść do nich z głową i zachować zdrowy rozsądek. Ażurowy kardigan nie brzmi zachęcająco… Sztywny sweterek zimowy również! Zbyt mały rozmiar użytkowanego sprzętu nada twojej pracy sztywności. Wybierz szydełko o jeden czy dwa rozmiary większe i zobacz, jak się sprawuje.

Rozmiar sprzętu – czy jest odpowiedni?

Zrób niewielką próbkę! Tym sposobem dostosujesz materiał i rozmiar przyrządów do konkretnego projektu. Próbka pozwoli ci sprawdzić, czy obrany kierunek jest prawidłowy.

Od czego zacząć?

Od niedużych projektów! Robótki ręczne niosą ze sobą wiele korzyści. Nic dziwnego, że powróciły do łask i nie tylko osoby starsze chętnie sięgają po druty. Wymagają one jednak wcześniejszego przygotowania i zapoznania się z podstawowymi zasadami czy technikami szycia. Jeśli dopiero startujesz z nauką dziergania, zdecyduj się na mały projekt. Uszycie swetra jest pracochłonne i wymaga dużej wprawy, a ty szybko się zniechęcisz, nie widząc pierwszych efektów.

Skomplikowany wzór – czy to możliwe?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez osoby początkujące jest stawianie poprzeczki zbyt wysoko. Chęć rozwijania się jest istotna, warto jednak wybierać wzory, którym jesteśmy w stanie podołać. Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, czy aby na pewno rozumiesz kolejne etapy wykonywania wzoru. Jeśli nie, obierz inny kierunek. Wybierz prosty wzór, dzięki któremu nabierzesz wprawy i z czasem zaczniesz wykonywać skomplikowane projekty!

Rób notatki!

Duże i skomplikowane projekty to zajęcie na kilka godzin. Zapisuj zatem wszelkie niezbędne informacje, by bez problemu kontynuować działanie po dłuższej przerwie. Tym sposobem nie zapomnisz, na jakim rozmiarze drutów pracowałeś i gdzie skończyłeś.

Zabrakło mi włóczki – jak temu zaradzić?

Niektóre błędy mogłyby wydawać się oczywiste. A jednak! Na przyszłość rozważ zakup większej ilości potrzebnych materiałów, tak aby nie zabrakło ci włóczki. Liczne niedociągnięcia widoczne u początkujących dziewiarek sprawiają, iż wykorzystujemy znacznie więcej produktu niż jest w rzeczywistości potrzebne. Tym samym unikniemy niepotrzebnego stresu i bez problemu dokończymy dziecięcy sweterek!

Konserwacja ubrań

Włóczki, niezależnie od wybranej włókniny, są narażone na zniszczenia i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie silnych detergentów oraz pranie w pralce nie jest dobrym rozwiązaniem. Wykorzystywane tkaniny są bardzo delikatne i mogą ulec zmechaceniu czy rozciągnięciu. Ubrania pierz ręcznie w letniej wodzie. Nie wykręcaj ani nie rozwieszaj na metalowych prętach suszarki. W ten sposób unikniesz ich deformacji, a ręcznie wykonane ubrania pozostaną z tobą na długie lata!

Choć robótki ręczne mają znamienny wpływ na nasze samopoczucie, a ich działanie o charakterze terapeutycznym jest chętnie wykorzystywane, wprawiają nasze dłonie w ciągły ruch. Rób sobie przerwy i pozwól odpocząć nadgarstkom. Pamiętaj, by nigdy nie kończyć w środku rzędu, a na jego końcu. O wiele trudniej będzie ci wrócić do dalszego dziergania!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl